Pewter Ripats Pööratud Pentagramm

5,99 €
Laos
SKU
PewRipPent-1

Pentagramm on korrapärane tähtviisnurk.

Pentagrammi kasutati religioosse sümbolina juba Babüloonlaste poolt ning mõneti ka vanas Kreekas. Kristlastele tähendab pentagramm ka Jeesuse viite haava. Tänapäeval on see kasutusel pigem neopaganluse järgijate poolt. 

Pentagrammile on on aegade jooksul omistatud erinevaid tähendusi, maagilisi tunnuseid ja võimeid.. Iga mees ja naine on täht ning pentagramm näitab nende omavahelist võrdsust. Kujutades nimese ja universumi geomeetrilist sugulust on täiuslikkuse embleem kuna viisnurga jooned jagavad üksteist osadeks vastavalt kuldlõikele. Pentagramm on hea tervise tunnus, meele ja keha kooskõla sümbol, sümboliseerides pea ning laialiaetud käte ja jalgadega inimkeha suhet.

Pentagramm esitleb inimest kui kõigi asjade ja looduse reeglite potentsiaalset meistrit ja sümboliseerib hinge suhet nelja mateeria elemendi – maa, vee, õhu ja tulega. Ring ümber pentagrammi sümboliseerib igavikku ja lõpmatust, elu ja looduse tsükleid ning ohjeldab ja kaitseb niung sümboliseerib igavikku ja lõpmatust, elu ja looduse tsükleid. Ringiga ümbritsetud pentagramm kujutab vaimset kinnisust, millega hoiti traditsioonilisi nõiakunsti saladusi, individuaalset paganlikku sihti ja selle mitteproselüütlikku iseloomu.

 Paljud seostavad seda märki ka satanismiga, kuid satanistid kasutavad tagurpidi pentagrammi ,mille keskosa ehib kitse pea. Allasuunatud teravikuga pentagramm sümboliseerib vaimu allutamist mateeriale, inimese sõltuvust tema lihalikest himudest.

Pentagramm on meie ajaloo üks ilusamaid ja võimsamaid sümboleid.

 

Ripatsi suurus 40mm x 40mm. Material pewter ehk tinasulam. Niklivaba.

Lisainfo
Värv Hõbe
Write Your Own Review
Arvustatav toode:Pewter Ripats Pööratud Pentagramm
Pewter Ripats Pööratud Pentagramm